Палата податкових консультантів України
Про професію
Хто такий податковий
консультант, вимоги, перелік і
вартість послуг та ін.
Семінари/Вебінари
Семінар «Актуальні питання опо
даткування податкова лібералі
зація» 4 Грудня 2015 р.
Новини
Найважливіші новини Палати
податкових консультантів
Питання
Актуальні питання

Хто такі податкові радники (консультанти)?

Це одна із найбільш престижних та високоплачуваних професій у багатьох країнах світy.

Податковий радник (консультант) - це спеціаліст у галузі фінансового обліку, податкового законодавства та пов'язаних із ним галузях. Основна ціль його діяльності – це мінімізація ризиків юридичних та фізичних осіб у сфері оподаткування...

Cемінар «Актуальні питання оподаткування: податкова лібералізація»

Податкова лібералізація: що пропонує проект закону №3357? Найсвіжіші роз'яснення та відповіді на всі технічні питання від наших експертів!

З гордістю повідомляюємо, що Палата податкових консультантів кропіткою роботою та командними зусиллями завершила грант ICAP Єднання.
Безмежно вдячні за можливість працювати над таким цікавим проектом.
Далі тільки більше.

Хто такі податкові радники (консультанти)?

Це одна із найбільш престижних та високоплачуваних професій у багатьох країнах світy.

Податковий радник (консультант) - це спеціаліст у галузі фінансового обліку, податкового законодавства та пов'язаних із ним галузях...

Слідами бенефіціара


Концепція бенефіціарного власника з'явилася у вітчизняному законодавстві, як відомо, завдяки бажанню податкових органів знайти... ефективний інструмент боротьби...

Інтерв'ю с Головою Палати податкових консультантів Киргизстана


Стаття доступна в російській редакції...

12 кроків припинення діяльності Благодійного фонду


Закономірно, що на етапі припинення діяльності громадської організації чи благодійного фонду можуть виникати ряд питань...

Освітня лекція в Чернігові: Молодь пропонує рецепт прозорості роботи видобувних компаній в Україні

Розбудова податкової культури в Україні відбувається повільно, але результативно. В цьому експерти Палати податкових консультантів переконалися по результатах спілкування із школярами Чернігівського інформаційно-технологічного ліцею №16 (директор – Носач Валерій Сергійович) Учні 10-Б класу показали не лише об’єктивне розуміння поточної ситуації з оподаткування в країні, а й висловили свої думки щодо змін, які державі потрібно запровадити вже найближчий час.

Здавалося б тема, з якою до слухачів 25 травня 2016 року приїхали податкові консультанти звучить занадто серйозно - «Видобуток нафти і газу у Чернігівський області». Не простіше звучала і підтема заняття – «Ініціатива прозорості видобувних галузей в Україні, як складова підвищення податкової культури в Україні». Проте діти чудово засвоїли інформацію про те, що на території їхньої області видобуваються нафта і газ, розробкою яких займають два великих підприємства та запам’ятали основні дати щодо кроків впровадження ІПВГ в Україні, планів про прийняття профільного закону, дату виходу та зміст Першого Національного Звіту для цілей ІПВГ.

Принаймні на контрольні питання, які задавав в рамках проекту експерт з питань оподаткування Ігор Волобуєв та директор ППК – Лариса Антощук, звучали чіткі відповіді. Ті, хто першим підняв руку і сказав відповідь, вручалася візитка. Власники більшої кількості візиток по результатах вікторини отримали невеликі призи від організаторів лекції.

Водночас найенергійніше пройшло гра – дебати, в яких одна третина класу захищала тему: «Видобувна галузь в Чернігівській області може працювати виключно прозоро (без хабарів, зв’язків, тіньового бізнесу)»,  а друга третина захищала антитезу – не можна працювати виключно прозоро. При цьому суддями для обох груп була остання третина 10-Б.

Переконливішими  (а значить, і переможцями в дебатах) виявилися ті школярі, які стверджували, що працювати виключно прозоро видобувна галузь сьогодні не може. Учасники цієї групи вказували на слабкість судової системи, тиск на бізнес з боку представників контролюючих органів, нечіткість законодавства та його двозначність чи пробіли в регуляторному законодавства (коли норма є, а порядку її виконання немає), звичку вести підприємництво «як усі», тобто використовуючи зв’язки, хабарі. І як би не сумно звучала ця оцінка поточної ситуації у видобувній галузі (та й у бізнесі в цілому), діти запропонували дуже цікаві рішення.

Наприклад, звучала теза, що потрібно збільшувати долю приватного власника у видобувній галузі – мовляв, тоді буде кращий контроль і відповідальний підхід як щодо етапу підготовки свердловин, так і на етапі буріння, видобутку і подальшої консервації, усуненню екологічних наслідків роботи. Також учасники дебатів вказали на необхідність притягувати до відповідальності тих осіб, які на рівні державних органів створюють підстави чи заохочують корупційну складову в бізнесі. І серед цікавих думок прозвучало ще й – максимально залучати до прийняття рішень, пов’язаних із роботою видобувних підприємства в регіоні, місцеву громадськість, яка повинна мати доступ до інформації щодо об’ємів продукції та сум податків, що платяться до місцевого та державного бюджетів.

Експерти Палати податкових консультантів по результатах заходу провели анкетування учасників і виявили декілька цікавих тем, які пов’язані із видобувної галуззю та впровадженням ІПВГ. Оскільки захід був динамічним і цікавим, концепція його проведення може використовуватися в інших школах. Пишіть, будь ласка, нам для її отримання: office@ppk.org.ua

 

Із історії ІПВГ

 

Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ) - незалежний і добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт забезпечення прозорості у видобувних галузях, який впроваджується у 48 країнах світу.

Україною стандарт ІПВГ впроваджується з 2009 року (Постанова КМУ №1098). У жовтні 2012 року Наказом № 785 Міненерговугілля було створено Багатосторонню групу зацікавлених осіб, до якої на паритетних засадах увійшли представники урядових установ, компаній та громадських організацій. 17 жовтня 2013 року Україна отримала статус країни-кандидата ІПВГ. У 2015 році був сформований національний Секретаріат ІПВГ та обрано Незалежного Адміністратора, відповідального за звірення даних і підготовку звіту ІПВГ. 4 грудня 2015 року оприлюднено перший звіт з ІПВГ, що став суттєвим кроком до прозорості нафтогазовидобувного комплексу України та підтвердженням необхідності законодавчого регулювання впровадження ІПВГ.

                                  

 

Довідково

Захід відбувся в рамках реалізації субгранту проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-ІІ) впровадження» у частині надання допомоги в реалізації компоненту «Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ) в Україні», який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

 

 

 

-->
Fatal error: Class CToolsCssCache contains 1 abstract method and must therefore be declared abstract or implement the remaining methods (DrupalCacheInterface::__construct) in /home/ppk/ppk.org.ua/www/sites/all/modules/ctools/includes/css-cache.inc on line 52