Палата податкових консультантів України
Про професію
Хто такий податковий
консультант, вимоги, перелік і
вартість послуг та ін.
Семінари/Вебінари
Семінар «Актуальні питання опо
даткування податкова лібералі
зація» 4 Грудня 2015 р.
Новини
Найважливіші новини Палати
податкових консультантів
Питання
Актуальні питання

Хто такі податкові радники (консультанти)?

Це одна із найбільш престижних та високоплачуваних професій у багатьох країнах світy.

Податковий радник (консультант) - це спеціаліст у галузі фінансового обліку, податкового законодавства та пов'язаних із ним галузях. Основна ціль його діяльності – це мінімізація ризиків юридичних та фізичних осіб у сфері оподаткування...

Cемінар «Актуальні питання оподаткування: податкова лібералізація»

Податкова лібералізація: що пропонує проект закону №3357? Найсвіжіші роз'яснення та відповіді на всі технічні питання від наших експертів!

Шановні панове,

ДПС України у ІНК №2457/6/99-00-05-06-02-06/ІПК від 17.06.2020 року видала роз'яснення з ПДВ-наслідків операцій з деривативами (форвардних контрактів).

В даній ІНК базовим активом, під який випускаються деривативи, були майнові права на об'єкт нерухомості в об'єкті будівництва. Тобто по суті продавалися майнові права на нерухомість..

При цьому податкова служба повідомила, що:

- операції з продажу таких деривативів не оподатковуються ПДВ на підставі п. п. 196.1.1 ПКУ;

Хто такі податкові радники (консультанти)?

Це одна із найбільш престижних та високоплачуваних професій у багатьох країнах світy.

Податковий радник (консультант) - це спеціаліст у галузі фінансового обліку, податкового законодавства та пов'язаних із ним галузях...

Слідами бенефіціара


Концепція бенефіціарного власника з'явилася у вітчизняному законодавстві, як відомо, завдяки бажанню податкових органів знайти... ефективний інструмент боротьби...

Інтерв'ю с Головою Палати податкових консультантів Киргизстана


Стаття доступна в російській редакції...

12 кроків припинення діяльності Благодійного фонду


Закономірно, що на етапі припинення діяльності громадської організації чи благодійного фонду можуть виникати ряд питань...

Пост-реліз семінару "Практичне впровадження Ініціативи прозорості видобувних галузей - можливості, виклики, загрози"

Україна планує встановити чіткі і прозорі умови роботи видобувного сектору – в питаннях ліцензування (отримання дозволів), оподаткування та прозорості витрат коштів, що надходять у вигляді податків та зборів від галузі. Тому сьогодні все більше говорять про Ініціативу прозорості видобувних галузей (надалі – «ІПВГ»).

Серед ряду заходів, які останнім часом ініціювали представники громадськості, став семінар «Практичне впровадження ІПВГ– можливості, виклики, загрози», що був проведений в рамках реалізації проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) ВГО «Інститутом бюджету та соціально-економічних досліджень» (надалі – «ІБСЕД»).

До участі в заході залучилися представники різних регіонів – Івано-Франківськ, Полтава, Харків, Київ. Оскільки Палата податкових консультантів є регіональним субгрантером ІБСЕД в межах проекту ЗМФІ-II, який фінансується Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), декілька представників ППК також взяли участь в заході.

Після доповіді генерального директора ІБСЕД – В’ячеслава Зубенка, який розповів про наступні плани роботи в рамках програми, виступили із доповідями Олена Павленко та Роман Ніцович (представники аналітичного центру «ДІКСІ-ГРУП»). Окрім інформації щодо того, що Україна суттєво покращила позиції в рамках впровадження ІПВГ (в листопаді минулого року видано перший звіт, відкрито Секретаріат, продовжується активна робота Багатосторонньої групи зацікавлених осіб), учасники почули про результати поїздки на Глобальну конференції ІПВГ, яка проходила в Лімі впродовж 24-25 лютого 2016 року.

Олена Павленко зазначила про важливість запровадження європейських директив ІПВГ в українське законодавство, розповіла про новий стандарт ІПВГ-2016 і ознайомила присутніх із інформацією про роботу над проектами законів, які допоможуть розвивати ІПВГ надалі.

Про нюанси роботи над проектом закону «Про розкриття інформації у видобувних галузях» також надав інформацію Роман Ніцович, який вказав і на наявність  адміністративної відповідальності керівництва компаній у випадку подання неповних або недостовірних даних та про майбутню законодавчо визначену роль Багатосторонньої групи зацікавлених осіб.

Керівник  Національного Секретаріату ІПВГ в Україні, Діна Нарежнева, розповіла про затверджений цього року план роботи БГЗО, та планів Секретаріату, що включають:

-  проведення тендеру для обрання компанії-Незалежного адміністратора другого звіту ІПВГ, що вийде в 2016 році і відображуватиме інформацію по податках і зборах, сплачених видобувними компаніями у 2014 році;

-  допомогу у зборі та обробці інформації для звіту за 2014 рік;

-  наступних дій по розвитку ІПВГ в секторі видобутку вугілля та залізних руд та ін..

Діна Нарежнева, як одна із учасниць Глобальної конференції в Лімі, також вказала, що важливим результатом цього заходу стало обрання нового голови та нового складу Глобального правління ІПВГ, оскільки до складу правління увійшло два представники від України: - народний депутат - Олена Белькова та директор Програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного Фонду «Відродження» – Олексій Орловський. За словами останнього, серед ключових моментів нових підходів у роботі в рамках ІПВГ, наступні:

-  об’єднання дій в рамках прозорості використання публічних коштів у всіх сферах;

-  тенденція щодо відкриття інформації про бенефіціарних власників;

-  розкриття інформації (публічно) навіть на рівні контрактів у видобувній галузі;

-  уніфікація даних в онлайн-режимі (платформи, де можна подивитися показники із різних країн;

-  на разі ІПВГ трансформується в максимально якісне подання інформації щодо сплачених і використаних коштів видобувної галузі для галузі ІПВГ.

Особливість впровадження ІПВГ в наших реаліях була озвучена координатором Асоціації «ЕнергоТранспарентність», Владиславом Дайнеко та менеджером з комунікацій Секретаріату ІПВГ в Україні, Світланою Мізіною. Пані Мізіна вказала на важливість регіональних заходів та вирішення соціальних потреб регіонів, де ведуться роботи видобувних компаній. Як приклад, було наведено поганий стан доріг на Полтавщині. Пан Дейнеко відзначив позитивні приклади того, що видобувні компанії беруть на себе самостійно ініціативи по облаштуванню міст, селищ, де ведуться їх роботи.

Під час заходу відбулись презентації планів у рамках проекту ЗМФІ-ІІ регіональними субгрантерами: Ганною Кіященко (м.Полтава, ГО «Полтавська філія Суспільної Служби України»), Максимом Карпашем (м.Івано-Франківськ, «Бюро розвитку інновацій та технологій»), Віталієм Філенко (м.Харків, ГО «Нова Енергія»), Ларисою Антощук (м.Київ, ГО «Палата податкових консультантів»). Учасники проговорити можливість співпраці у випадку організації регіональних заходів (круглих столів, семінарів, лекцій та конкурсів для школярів). Водночас прозвучали пропозиції аби Звіт ІПВГ містив розбивку по регіонах містах в частині обсягів сплачених податків і зборів видобувними компаніями.

До участі в заході також долучилися представники ІБСЕД – Інна Самчинська, Андрій Чубик і Марина Шаповал.

Довідково:                                                                                  

Ініціатива прозорості видобувних галузей (ЕІТІ) – це незалежний і добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт забезпечення прозорості, який впроваджується у 48 країнах світу (2014). EITI вимагає проведення аудиту платежів, які здійснюють компанії, та доходів, пов’язаних з розробкою національних природних ресурсів, які отримують уряди країн.

У вересні 2009 року Україна зобов’язалася імплементувати ЕІТІ, схваливши урядову Постанову №1098 “Про приєднання України до Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях”. Пізніше ці наміри були документально підтверджені перед МВФ, ЄС та в рамках Партнерства “Відкритий уряд”.


Fatal error: Class CToolsCssCache contains 1 abstract method and must therefore be declared abstract or implement the remaining methods (DrupalCacheInterface::__construct) in /home/ppk/ppk.org.ua/www/sites/all/modules/ctools/includes/css-cache.inc on line 52