Палата податкових консультантів України
Про професію
Хто такий податковий
консультант, вимоги, перелік і
вартість послуг та ін.
Семінари/Вебінари
Семінар «Актуальні питання опо
даткування податкова лібералі
зація» 4 Грудня 2015 р.
Новини
Найважливіші новини Палати
податкових консультантів
Питання
Актуальні питання

Хто такі податкові радники (консультанти)?

Це одна із найбільш престижних та високоплачуваних професій у багатьох країнах світy.

Податковий радник (консультант) - це спеціаліст у галузі фінансового обліку, податкового законодавства та пов'язаних із ним галузях. Основна ціль його діяльності – це мінімізація ризиків юридичних та фізичних осіб у сфері оподаткування...

Cемінар «Актуальні питання оподаткування: податкова лібералізація»

Податкова лібералізація: що пропонує проект закону №3357? Найсвіжіші роз'яснення та відповіді на всі технічні питання від наших експертів!

З гордістю повідомляюємо, що Палата податкових консультантів кропіткою роботою та командними зусиллями завершила грант ICAP Єднання.
Безмежно вдячні за можливість працювати над таким цікавим проектом.
Далі тільки більше.

Хто такі податкові радники (консультанти)?

Це одна із найбільш престижних та високоплачуваних професій у багатьох країнах світy.

Податковий радник (консультант) - це спеціаліст у галузі фінансового обліку, податкового законодавства та пов'язаних із ним галузях...

Слідами бенефіціара


Концепція бенефіціарного власника з'явилася у вітчизняному законодавстві, як відомо, завдяки бажанню податкових органів знайти... ефективний інструмент боротьби...

Інтерв'ю с Головою Палати податкових консультантів Киргизстана


Стаття доступна в російській редакції...

12 кроків припинення діяльності Благодійного фонду


Закономірно, що на етапі припинення діяльності громадської організації чи благодійного фонду можуть виникати ряд питань...

Чому шлях до професії податкового консультанта тернистий?

Погодьтесь, що словосполучення «податковий консультант» звучить дуже привабливо для будь-якого молодого і певна річ для досвідченого фахівця в економічній чи юридичній сфері. Дана професія вважається престижною у всьому світі, вона є прибутковою добре оплачуваною, а сам статус податкового консультанта захищається, як правило, законом, титул (звання) заборонено використовувати тим консультантам, які не пройшли спеціального навчання, не здали іспиту.

Тому важливо сказати про декілька «але», про які необхідно пам’ятати при аналізі особливостей цієї статусної професії. Закордонний досвід показує, що для того, аби стати податковим консультантом, фахівцям необхідно покласти багато часу на вивчення цієї справи та налагодження успішної роботи з клієнтами (адже найкраща реклама – це «сарафанне радіо», коли задоволений клієнт приводить нових).

Окрім загальних, скажемо «не прописаних істин», які є справедливими для фахівців з різних куточків земної кулі, в багатьох країнах одержання статусу податкового консультанта супроводжується з виконанням цілого ряду кваліфікаційних вимог.

Наприклад, у Великобританії функціонує лише один уповноважений орган, який здійснює ліцензування податкових консультантів (Chartered Tax Adviser) – це Королівський Інститут Оподаткування (the Chartered Institute of Taxation (CIOT)). Ліцензія податкового консультанта (CTA) отримана тут, є брендом відомим у всьому світі, підтвердженням високого професіоналізму, та відповідності фахівця найвищим кваліфікаційним вимогам. CIOT також дає змогу отримати міжнародну податкову кваліфікацію – диплом в галузі оподаткування (the Advanced Diploma in Taxation). Детальніше про вимоги – http://www.tax.org.uk.

Така практика однієї з найрозвиненіших країн світу, з багатовіковою історією свідчить про необхідність існування професійних організацій, які мають займатися навчанням, ліцензуванням та підвищенням кваліфікації експертів в сфері податкового консультування. Адже високий рівень наданої податкової консультації може бути забезпечений лише фахівцем, який володіє належними знаннями та навичками і отримав відповідне підтвердження у вигляді кваліфікаційного документа.

А от у сусідній Польщі, для того, щоб отримати право працювати як податковий консультант, необхідно скласти відповідні усний та письмовий іспити. При чому, умовою допуску до усної частини є успішне складання письмової. Оцінювати професійну компетентність та відповідність кваліфікаційним вимогам в цій країні уповноважена здійснювати Krajowa Izba Doradców Podatkowych (Національна палата податкових консультантів). Кандидат, який бажає отримати статус податкового консультанта зобов’язаний підтвердити власну теоретичну та практичну підготовку в таких областях знань як:

  1. джерела права і тлумачення законів;
  2. податковий аналіз;
  3. основи міжнародного та податкового права;
  4. міжнародне, національне та місцеве митне право;
  5. валютне законодавство;
  6. кримінальне законодавство щодо оподаткування;
  7. організація і функціонування податкового адміністрування та податкового контролю;
  8. бухгалтерський облік;
  9. принципи податкового обліку;
  10. положення податкового консалтингу та професійної етики, тощо.

Більше дізнатись про вимоги до податкових консультантів у Польщі, та про особливості набуття такого статусу, Ви можете на офіційному сайті Національної Палати податкових консультантів Польщі - https://krdp.pl.

Отже, встановлення кваліфікаційних вимог для податкового консультанта – це обов’язок професійної спільноти – таким чином, якість послуг можна відслідкувати як на рівні прийняття нових консультантів до професійного кола, так і на рівні постійного підвищення їх кваліфікації. Від цього виграє і бізнес, і громадяни – які є клієнтами податкового консультанта, і держава, яка отримує надійне партнерське плече та радника із податкових питань.

У такій ситуації, і для потреб власного бізнесу важливо забезпечити максимально високий рівень розвитку інституту податкового консультування з належним рівнем професійної компетенції консультанта та наявністю атестаційного органу.

Наталя Повтарь,
Спеціально для Палати податкових консультантів України


Fatal error: Class CToolsCssCache contains 1 abstract method and must therefore be declared abstract or implement the remaining methods (DrupalCacheInterface::__construct) in /home/ppk/ppk.org.ua/www/sites/all/modules/ctools/includes/css-cache.inc on line 52