Палата податкових консультантів України
Про професію
Хто такий податковий
консультант, вимоги, перелік і
вартість послуг та ін.
Семінари/Вебінари
Семінар «Актуальні питання опо
даткування податкова лібералі
зація» 4 Грудня 2015 р.
Новини
Найважливіші новини Палати
податкових консультантів
Питання
Актуальні питання

Хто такі податкові радники (консультанти)?

Це одна із найбільш престижних та високоплачуваних професій у багатьох країнах світy.

Податковий радник (консультант) - це спеціаліст у галузі фінансового обліку, податкового законодавства та пов'язаних із ним галузях. Основна ціль його діяльності – це мінімізація ризиків юридичних та фізичних осіб у сфері оподаткування...

Cемінар «Актуальні питання оподаткування: податкова лібералізація»

Податкова лібералізація: що пропонує проект закону №3357? Найсвіжіші роз'яснення та відповіді на всі технічні питання від наших експертів!

Шановні панове,

ДПС України у ІНК №2457/6/99-00-05-06-02-06/ІПК від 17.06.2020 року видала роз'яснення з ПДВ-наслідків операцій з деривативами (форвардних контрактів).

В даній ІНК базовим активом, під який випускаються деривативи, були майнові права на об'єкт нерухомості в об'єкті будівництва. Тобто по суті продавалися майнові права на нерухомість..

При цьому податкова служба повідомила, що:

- операції з продажу таких деривативів не оподатковуються ПДВ на підставі п. п. 196.1.1 ПКУ;

Хто такі податкові радники (консультанти)?

Це одна із найбільш престижних та високоплачуваних професій у багатьох країнах світy.

Податковий радник (консультант) - це спеціаліст у галузі фінансового обліку, податкового законодавства та пов'язаних із ним галузях...

Слідами бенефіціара


Концепція бенефіціарного власника з'явилася у вітчизняному законодавстві, як відомо, завдяки бажанню податкових органів знайти... ефективний інструмент боротьби...

Інтерв'ю с Головою Палати податкових консультантів Киргизстана


Стаття доступна в російській редакції...

12 кроків припинення діяльності Благодійного фонду


Закономірно, що на етапі припинення діяльності громадської організації чи благодійного фонду можуть виникати ряд питань...

Для чого залучати податкового консультанта?

У 2015 Податковий кодекс України змінювався 22 рази! Ситуація для нашої країни звичайна. Водночас податкове право у світі також є галуззю, яку постійно потрібно моніторити та вивчати, особливо в умовах постійної зміни законодавчих положень щодо оподаткування як національного, так і міжнародного рівня.

Тому і бізнес і фізособи стикаються з необхідністю залучення до роботи кваліфікованих спеціалістів. Закордонна практика показує, що таким фахівцем, здатним не лише забезпечити грамотне правове супроводження платника при визначенні податкових зобов'язань, а й мінімізувати податкові ризики, є податковий консультант.

Залучення фахівця із оподаткування дозволяє оптимізувати взаємодію між платником та контролюючим органом (фіскальними органами). Підтвердженням цього є досвід Німеччини, де законодавством не передбачено спрощеного режиму звітності по оподаткуванню, що можна пов'язувати з існуванням розвиненого інституту податкового консультування, який є посередником між платником податків та державою в процесі адміністрування податків та зборів, складання звітності і комунікації із іншими регуляторними органами. То чи не доречною є така модель для України, де підготовка звітності викликає безліч питань як у суб'єктів спрощеної системи оподаткування, так і в тих, хто використовує загальний режим оподаткування?

Знову ж таки із зарубіжного досвіду відомо, що залучення професійних податкових консультантів або спеціалізованих компаній до процесу управління підприємством дозволяє організувати ефективний механізм бюджетування податків, який мінімізує податкові ризики платника, пов'язані з виникненням заборгованості по сплаті податків, штрафними санкціями та «переплатою» сум податків у результаті «недалекоглядної» податкової політики підприємства. Податковий консультант, як фахівець в області податкового права та фінансів, може забезпечити підприємству відсутність або зведення до мінімуму конфліктів з контролюючими органами, а також дозволить організувати бізнес таким чином, аби податкове навантаження на підприємство було мінімальним.

Отже, для українського бізнесу питання: «Чи варто залучати податкового консультанта?», вже перестало бути риторичним, і потребує відповіді, як від суспільства – шляхом залучення таких фахівців до роботи , так і від держави – яка на законодавчому рівні повинна була б регулювати діяльність податкових консультантів.

НАТАЛІЯ ПОВТАРЬ
Спеціально для Палати податкових консультантів України


Fatal error: Class CToolsCssCache contains 1 abstract method and must therefore be declared abstract or implement the remaining methods (DrupalCacheInterface::__construct) in /home/ppk/ppk.org.ua/www/sites/all/modules/ctools/includes/css-cache.inc on line 52