Палата податкових консультантів України
Про професію
Хто такий податковий
консультант, вимоги, перелік і
вартість послуг та ін.
Семінари/Вебінари
Семінар «Актуальні питання опо
даткування податкова лібералі
зація» 4 Грудня 2015 р.
Новини
Найважливіші новини Палати
податкових консультантів
Питання
Актуальні питання

Хто такі податкові радники (консультанти)?

Це одна із найбільш престижних та високоплачуваних професій у багатьох країнах світy.

Податковий радник (консультант) - це спеціаліст у галузі фінансового обліку, податкового законодавства та пов'язаних із ним галузях. Основна ціль його діяльності – це мінімізація ризиків юридичних та фізичних осіб у сфері оподаткування...

Cемінар «Актуальні питання оподаткування: податкова лібералізація»

Податкова лібералізація: що пропонує проект закону №3357? Найсвіжіші роз'яснення та відповіді на всі технічні питання від наших експертів!

З гордістю повідомляюємо, що Палата податкових консультантів кропіткою роботою та командними зусиллями завершила грант ICAP Єднання.
Безмежно вдячні за можливість працювати над таким цікавим проектом.
Далі тільки більше.

Хто такі податкові радники (консультанти)?

Це одна із найбільш престижних та високоплачуваних професій у багатьох країнах світy.

Податковий радник (консультант) - це спеціаліст у галузі фінансового обліку, податкового законодавства та пов'язаних із ним галузях...

Слідами бенефіціара


Концепція бенефіціарного власника з'явилася у вітчизняному законодавстві, як відомо, завдяки бажанню податкових органів знайти... ефективний інструмент боротьби...

Інтерв'ю с Головою Палати податкових консультантів Киргизстана


Стаття доступна в російській редакції...

12 кроків припинення діяльності Благодійного фонду


Закономірно, що на етапі припинення діяльності громадської організації чи благодійного фонду можуть виникати ряд питань...

Форум громадських організацій «Податкова реформа. Фокус – система електронного адміністрування ПДВ: наслідки для бізнесу та альтернативи»

18 листопада у приміщенні Торгово-промислової палати України пройшов форум громадських організацій «Податкова реформа. Фокус – система електронного адміністрування ПДВ: наслідки для бізнесу та альтернативи», співорганізатором якого виступила Палата податкових консультантів.

Учасниками форуму були експерти із різних галузей, представники бізнесу, влади та громадських організацій.

Метою проведення було обговорення переваг та недоліків запровадження системи електронного адміністрування ПДВ.

Учасники дійшли висновку, що в умовах падіння економіки впровадження електронного адміністрування ПДВ приведе до загострення ситуації та порушення бізнес-процесів в країні. Крім того, робота механізму електронного адміністрування не розроблена потребує певних напрацювань.

Учасники підписали звернення щодо внесення проекту ЗУ «Про внесення змін до Податкового кодексу України», яким скасувати норми, що стосуються електронного адміністрування.

Нижче текст звернення учасників форуму громадських організацій до Вашої уваги:

Із 1 січня 2015 року має вступити в дію система електронного адміністрування ПДВ, яка направлена на подолання схем ухилення від оподаткування у сфері ПДВ. Підтримуючи прагнення Уряду на припинення такого явища, як «податкові ями», учасники форуму (понад 500 представників громадських організацій, галузевих асоціацій, експертів та представників бізнесу), заявляють про те, що обраний спосіб є руйнівним для економіки України та наполегливо пропонують відмінити систему електронного адміністрування ПДВ в запропонованому вигляді.

Причинами для такої категоричності є, по-перше, недосконалість розробленого механізму та технічна неготовність до його запровадження, по-друге, нерозуміння явне чи удаване розробниками запропонованої концепції економічної причини існування «податкових ям».

Недосконалість системи електронного адміністрування для сумлінних платників податків (детальне обґрунтування наводиться в додатку) полягає в наступному:

 1. Значне вимивання обігових коштів (від 8 до 15%);
 2. Непрозорість та можливість ручного керування алгоритмом розрахунку суми, яка повинна бути перерахована на ПДВ рахунок, а також відсутність можливості для платників ПДВ захистити свої права у випадку технічних збоїв в системі електронного адміністрування та несанкціонованого доступу до розрахунку суми податку, на яку платники мають право видати податкові накладні;
 3. Запровадження солідарної відповідальності продавця та покупця;
 4. «Зависання» значної суми від'ємного значення ПДВ, яка залишиться невідшкодованою станом на 1 січня 2015 року;
 5. 100-відсоткова реєстрація податкових накладних, що непідкріплена технічними можливостями значної кількості платників податків;
 6. Втрата права на податковий кредит по імпортних послугах, отриманих в грудні 2014 року;
 7. Критерії автоматичного відшкодування ПДВ недоступні для значної частини експортерів;
 8. Відсутність достатнього для запровадження цієї системи законодавчого та нормативного інструментарію;
 9. Відсутність перехідного періоду для технічної апробації та запуску системи електронного адміністрування ПДВ та для отримання повноцінної інформації про зареєстровані в системі «вхідні» податкові накладні.

Таке явище як «податкові ями», є наслідком як недосконалості існуючої системи оподаткування, так і високого рівня корупції та безвідповідальності посадових осіб органів державної влади. Причинами користування схемами ухилення від оподаткування представниками реального бізнесу є високе навантаження на заробітну плату, несправедлива система розподілу податкового навантаження між платниками податків, високий фіскальний тиск на бізнес, відсутність дієвих механізмів захисту прав суб'єктів господарювання в адміністративному або судовому порядку тощо.

29 жовтня Світовий банк опублікував новий звіт щодо легкості ведення бізнесу серед 189 країн світу «Doing Business 2015», за яким Україна піднялась з 112 на 96 місце. Таке покращення нашого рейтингу сталось завдяки змінам на краще в двох з десяти оцінюваних параметрів, основним з яких стали покращення в податковій сфері. Запровадження електронного адміністрування ПДВ в чинній редакції може суттєво відкинути нашу країну назад у відповідному рейтингу, в той час, коли Україні зараз так необхідні інвестиції для розбудови її економіки.

Схеми ухилення від оподаткування будуть трансформуватися, мінятися, але залишаться, поки не буде застосований комплексний підхід до вирішення проблеми «податкових ям».

Бізнес та громадськість, розуміючи необхідність об'єднуватись проти використання в сфері оподаткування злочинних схем ухилення від оподаткування, готові до удосконалення адміністрування ПДВ та проведення необхідних реформ у цій сфері, але за умови проведення широкого обговорення альтернативних моделей адміністрування ПДВ.

Всі альтернативні моделі, що представлені на Форумі, передбачають посилення контролю у сфері адміністрування ПДВ, але без критичного відволікання оборотних коштів, а також втрати платниками ПДВ мільярдів гривень податкового кредиту, значна частина з якого підтверджена контролюючими органами за результатами документальних перевірок.

Враховуючи вищевикладене, учасники Форуму вважають неприйнятною та руйнівною для економіки держави систему електронного адміністрування ПДВ в її нинішньому варіанті, у зв'язку з чим звертаються:

 • до Президента України з пропозицією внести до Верховної Ради України в позачерговому порядку проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України», яким до 1 січня 2015 року будуть скасовані норми Закону України від 31.07.2014 р. №1621-VII та Закону України від 07.10.2014 р. № 1690-VII в частині, що стосуються системи електронного адміністрування ПДВ;
 • до Верховної Ради України з рекомендацією невідкладно прийняти в цілому такий проект закону;
 • до Міністерства фінансів України та Державної фіскальної служби України з закликом спільно з експертними групами від бізнесу та громадськості розробити зміни до законодавства, що забезпечать вдосконалення адміністрування ПДВ.


Fatal error: Class CToolsCssCache contains 1 abstract method and must therefore be declared abstract or implement the remaining methods (DrupalCacheInterface::__construct) in /home/ppk/ppk.org.ua/www/sites/all/modules/ctools/includes/css-cache.inc on line 52