Палата податкових консультантів України
Про професію
Хто такий податковий
консультант, вимоги, перелік і
вартість послуг та ін.
Семінари/Вебінари
Семінар «Актуальні питання опо
даткування податкова лібералі
зація» 4 Грудня 2015 р.
Новини
Найважливіші новини Палати
податкових консультантів
Питання
Актуальні питання

Хто такі податкові радники (консультанти)?

Це одна із найбільш престижних та високоплачуваних професій у багатьох країнах світy.

Податковий радник (консультант) - це спеціаліст у галузі фінансового обліку, податкового законодавства та пов'язаних із ним галузях. Основна ціль його діяльності – це мінімізація ризиків юридичних та фізичних осіб у сфері оподаткування...

Cемінар «Актуальні питання оподаткування: податкова лібералізація»

Податкова лібералізація: що пропонує проект закону №3357? Найсвіжіші роз'яснення та відповіді на всі технічні питання від наших експертів!

Лист від аналітичних центрів до Уряду, ВРУ та Президента щодо карантинних заходів та їх впливу на економіку

У цей складний період, коли світова економічна криза підсилюється низкою різних факторів - різні країни світу по різному реагують на ситуацію.

Хто такі податкові радники (консультанти)?

Це одна із найбільш престижних та високоплачуваних професій у багатьох країнах світy.

Податковий радник (консультант) - це спеціаліст у галузі фінансового обліку, податкового законодавства та пов'язаних із ним галузях...

Слідами бенефіціара


Концепція бенефіціарного власника з'явилася у вітчизняному законодавстві, як відомо, завдяки бажанню податкових органів знайти... ефективний інструмент боротьби...

Інтерв'ю с Головою Палати податкових консультантів Киргизстана


Стаття доступна в російській редакції...

12 кроків припинення діяльності Благодійного фонду


Закономірно, що на етапі припинення діяльності громадської організації чи благодійного фонду можуть виникати ряд питань...

Всеукраїнський форум "Зміни до податкового кодексу" - ПОСТ-РЕЛІЗ

1 жовтня 2015 року у приміщенні Торгово-промислової палати України відбувся Національний форум із актуальних питань оподаткування – Другий Всеукраїнський форум податкових консультантів, співорганізатором якого виступила Палата податкових консультантів. Захід об'єднав експертів із різних галузей, представників бізнесу, громадськості, державних органів влади, бухгалтерів, юристів, які зібралися для обговорення:

  • актуальних питань оподаткування;
  • зменшення податкового тиску на фонд оплати праці;
  • оподаткування приватних підприємців (та функціонування спрощеної системи оподаткування вцілому);
  • проблем взаємодії між бізнесом і владою в розрізі галузей економіки;
  • розвитку інституту податкового консультування та розробки проекту ЗУ «Про податкове консультування в Україні».

На початку заходу віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців, член Палати податкових консультантів Юлія Дроговоз вказала про необхідність проведення податкової реформи, яка в першу чергу розпочнеться реформуванням ДФС України. Ключовим моментом у цьому напрямку має стати встановлення відповідальності контролюючих органів - передбачати закріплення за конкретною посадовою особою конкретних обов'язків та відповідальність за їх невиконання або неякісне виконання – зазначила Юлія Дроговоз.

Про недоліки системи електронного адміністрування ПДВ розповіла Голова Спостережної ради Палати податкових консультантів Ольга Богданова. Введення системи ПДВ-рахунків із депонуванням, за її словами, є добре організованим бізнесом для когось із зацікавлених осіб. Ольга Богданова наголосила на проблемах користувачів щодо використання системи електронного адміністрування ПДВ. Доповідача зазначила, що на разі доопрацьовуються у вигляді законопроектів механізми щодо впливу платника на постачальника у випадку нереєстрації останнім податкової накладної, неможливості блокування реєстрації в зв'язку зі «станом 9» та анулювання у контрагента статусу платника ПДВ, уточнення норм по коригуваннях, що включаються в місяці їх формування тощо. Учасники обговорили ідею введення окремого ПДВ-рахунку та умов реального автоматичного відшкодування податкового кредиту усім платникам, що заявили суми ПДВ до повернення.

Голова податкового комітету Громадської ради ДФС України, член Палати податкових консультантів Тетяна Шевцова представила законопроект щодо спрощення адміністрування податку на прибуток підприємств – так званого розподіленого податку. В основу покладена естонська модель розподілення прибутку, яка полягає в оподаткуванні прибутку при його розподіленні у вигляді нарахованих дивідендів на користь фізичних осіб, неплатників податку на прибуток, нерезидентів, при цьому виплата юридичній особі-резиденту платнику податків не оподатковується. На думку авторів законопроекту, дана модель має зняти тягар з плеч малого і середнього бізнесу, запобігти втручанню контролюючих органів у порядок ведення бухгалтерського обліку підприємств, сприяти зростанню підприємницької активності в цілому, в т.ч. завдяки відновленню кредитування, збільшенню вільних обігових коштів та можливості їх реінвестування на розширення виробництва.

Щодо питань зменшення податкового тиску на фонд оплати праці та оподаткування приватних підприємців, свої думки висловили Олександр Кірш, Петро Крикун, Ілля Несходовський, Павло Кухта. Так, експерт громадської платформи «Реанімаційний пакет реформ» Ілля Несходовський представив запропоновану платформою позицію щодо відміни реєстру підприємців та створенні електронного кабінету платника, на якому купується патент на здійснення діяльності, що в свою чергу дає можливість заощадити час платника. Експерт зазначив про необхідність удосконалення оподаткування фізичних осіб-підприємців на загальній системі та озвучив пропозицію платформи – 10 % ПДФО. Що стосується питання комфортного рівня навантаження на бізнес, відповіді немає – зазначив віце президент Федерації професійних бухгалтерів і аудиторів України Петро Крикун. На його думку, навантаження на оподаткування фонду оплати праці необхідно зменшувати, але спрощувати правила гри.

У ході проведення форуму жваву дискусію серед учасників викликала тематика щодо розвитку інституту податкових консультантів в Україні. Серед учасників дискусії була присутня член Правління Палати податкових консультантів Киргизстану, член Спостережної ради Палати податкових консультантів із України – Ірина Кемпл. Вона розповіла про киргизький досвід становлення податкової системи, зі зрозумілим та доступним податковим законодавством, написання якого ініціювали податкові консультанти Палати податкових консультантів Киргизстану. При цьому, за словами пані Ірини, за перший рік існування Податкового кодексу, бюджет країни був зібраний за 7 місяців. Гостя з-за кордону зауважила про існування в Киргизстані ліберального податкового навантаження, а також розповіла про спрощений підхід щодо оподаткування мікро- та малого бізнесу: єдиний податок (6,7%), патентна система та податковий контракт.

Ірина Кемпл наголосила про необхідність існування закону про податкове консультування та доцільність прийняття в Україні окремого закону про податкове консультування, особливу заслугу податкових консультантів щодо розвитку податкової культури платників податків та налагодження партнерських відносин із податковою службою. Прийняття закону про податкове консультування в Україні надасть можливість виокремити та законодавчо врегулювати ринок податкових послуг у сфері оподаткування. Так, внаслідок прийняття вище подібного окремого закону в Киргизстані, офіційно отримали статус податкового консультанта більше 130 осіб, 6 000 осіб пройшли навчання на помічника податкового консультанта. Важливо відмітити наявність в країні єдиного централізованого органу, що здійснює навчання, атестацію та сертифікацію податкових радників – професійної організації – Палати податкових консультантів. Учасники дискусії дійшли висновку, що прийняття ЗУ «Про податкове консультування» є необхідним для в Україниі та забезпечить закріплення і захист статусу професії податкового консультанта на державному рівні, а також відповідальність професіонала за якість послуг, які він надає у межах діяльності.

Національний форум з актуальних питань у сфері оподаткування, об'єднавши як представників контролюючих органів, так і представників бізнесу, громадської, аудиторської, юридичної спільноти, став основою для створення між ними атмосфери конструктивного діалогу, адже не лише були надані роз'яснення зі спірних та гострих питань, а також виявлені нагальні проблеми та винесені пропозиції щодо їх удосконалення.

Олега Гуменюк, спеціально для Палати податкових консультантів


Fatal error: Class CToolsCssCache contains 1 abstract method and must therefore be declared abstract or implement the remaining methods (DrupalCacheInterface::__construct) in /home/ppk/ppk.org.ua/www/sites/all/modules/ctools/includes/css-cache.inc on line 52