Палата податкових консультантів України
Про професію
Хто такий податковий
консультант, вимоги, перелік і
вартість послуг та ін.
Семінари/Вебінари
Семінар «Актуальні питання опо
даткування податкова лібералі
зація» 4 Грудня 2015 р.
Новини
Найважливіші новини Палати
податкових консультантів
Питання
Актуальні питання

Хто такі податкові радники (консультанти)?

Це одна із найбільш престижних та високоплачуваних професій у багатьох країнах світy.

Податковий радник (консультант) - це спеціаліст у галузі фінансового обліку, податкового законодавства та пов'язаних із ним галузях. Основна ціль його діяльності – це мінімізація ризиків юридичних та фізичних осіб у сфері оподаткування...

Cемінар «Актуальні питання оподаткування: податкова лібералізація»

Податкова лібералізація: що пропонує проект закону №3357? Найсвіжіші роз'яснення та відповіді на всі технічні питання від наших експертів!

Шановні панове,

ДПС України у ІНК №2457/6/99-00-05-06-02-06/ІПК від 17.06.2020 року видала роз'яснення з ПДВ-наслідків операцій з деривативами (форвардних контрактів).

В даній ІНК базовим активом, під який випускаються деривативи, були майнові права на об'єкт нерухомості в об'єкті будівництва. Тобто по суті продавалися майнові права на нерухомість..

При цьому податкова служба повідомила, що:

- операції з продажу таких деривативів не оподатковуються ПДВ на підставі п. п. 196.1.1 ПКУ;

Хто такі податкові радники (консультанти)?

Це одна із найбільш престижних та високоплачуваних професій у багатьох країнах світy.

Податковий радник (консультант) - це спеціаліст у галузі фінансового обліку, податкового законодавства та пов'язаних із ним галузях...

Слідами бенефіціара


Концепція бенефіціарного власника з'явилася у вітчизняному законодавстві, як відомо, завдяки бажанню податкових органів знайти... ефективний інструмент боротьби...

Інтерв'ю с Головою Палати податкових консультантів Киргизстана


Стаття доступна в російській редакції...

12 кроків припинення діяльності Благодійного фонду


Закономірно, що на етапі припинення діяльності громадської організації чи благодійного фонду можуть виникати ряд питань...

Круглий стіл «Захист законних інтересів платників податків при проведенні контрольно-перевірочних заходів, на прикладі ІТ-індустрії»"

  Тиск на ІТ-сферу через постійні перевірки – запорука відтоку українського інтелекту за кордон! – під таким гаслом відбувся 19 листопада 2015 року у приміщенні Торгово-промислової палати круглий стіл «Захист законних інтересів платників податків при проведенні контрольно-перевірочних заходів, на прикладі ІТ-індустрії», співорганізатором якого виступила Палата податкових консультантів.

 Захід об’єднав представників державних органів влади, IT-індустрії, експертів IT- сфери,  які зібралися для обговорення:

- ризиків ай-ті індустрії протягом року та  шляхів їх захисту;

- проблем перекваліфікації цивільно-правових відносин з підприємцями у трудові договори;

- ініціатив щодо створення стимулів для розвитку.

  Часті обшуки, які проходять в цьому році в IT-компаніях викликають настороженість. Це змушує інноваційні галузі шукати сприятливий податковий клімат в інших країнах. ІТ-індустрія – одна із ключових галузей в Україні, яка приносить в країну перш за все валюту! – тому необхідність в зменшенні тиску є очевидною – зазначив голова фінансово-правового комітету Асоціації IT України, Дмитро Овчаренко. Не залишається поза увагою роль ІТ-сфери у формуванні державного бюджету  - близько 2000 компаній наповнює бюджет на 70-80% - відмітив перший заступник Голови комітету ВР з питань податкової та митної політики Андрій Журжий. У ході проведення заходу жваву дискусію викликало питання: Айтішник – приватний підприємець чи найманий працівник? Свої думки висловили Віктор Галасюк, Олександр Кірш, Віктор Валєєв. Так, народний депутат України Олександр Кірш, відмітив, що айтішник по духу та по суті своєї роботи є приватним підприємцем, йому не потрібні основні фонди для ведення діяльності, лише коп’ютер, професійні навички та агент з пошуку клієнтів. ІТ-технології – це те, що не варте державі нічого, в змозі рухати країну – зазначив Олександр Кірш.  Директор Асоціації ІТ України Віктор Валєєв, розповів про обшуки ІТ-компаній, розвиток ІТ-індустрії в цілому та закликав унеможливити незаконне вилучення електронних інформаційних систем. 

 Щодо проблем перекваліфікації цивільно-правових відносин з підприємцями у трудові договори, висловилися Дмитро Михайленко, Антон Поляничко, Лариса Антощук та Микола Гусак. Так, директор ГО «Палата податкових консультантів» Лариса Антощук розповіла про зарубіжний досвід визнання у судовому порядку цивільно-правових договорів трудовими.

 Відбулось обговорення ініціатив щодо створення стимулів для розвитку галузі, свої позиції висловили Ольга Богданова, Тарас Качка, Костянтин Кравчук. Експерти наголосили на необхідності реформування органів ДФС та створення стимулюючої системи оподаткування.

 Захід, об’єднавши як представників контролюючих органів, так і представників ІТ- спільноти, став основою для створення між ними атмосфери конструктивного діалогу, платформою для обговорення співпраці державних органів із сферою ІТ-індустрії щодо перспектив її розвитку.

 

 


Fatal error: Class CToolsCssCache contains 1 abstract method and must therefore be declared abstract or implement the remaining methods (DrupalCacheInterface::__construct) in /home/ppk/ppk.org.ua/www/sites/all/modules/ctools/includes/css-cache.inc on line 52