Палата податкових консультантів України
Про професію
Хто такий податковий
консультант, вимоги, перелік і
вартість послуг та ін.
Семінари/Вебінари
Семінар «Актуальні питання опо
даткування податкова лібералі
зація» 4 Грудня 2015 р.
Новини
Найважливіші новини Палати
податкових консультантів
Питання
Актуальні питання

Хто такі податкові радники (консультанти)?

Це одна із найбільш престижних та високоплачуваних професій у багатьох країнах світy.

Податковий радник (консультант) - це спеціаліст у галузі фінансового обліку, податкового законодавства та пов'язаних із ним галузях. Основна ціль його діяльності – це мінімізація ризиків юридичних та фізичних осіб у сфері оподаткування...

Cемінар «Актуальні питання оподаткування: податкова лібералізація»

Податкова лібералізація: що пропонує проект закону №3357? Найсвіжіші роз'яснення та відповіді на всі технічні питання від наших експертів!

З гордістю повідомляюємо, що Палата податкових консультантів кропіткою роботою та командними зусиллями завершила грант ICAP Єднання.
Безмежно вдячні за можливість працювати над таким цікавим проектом.
Далі тільки більше.

Хто такі податкові радники (консультанти)?

Це одна із найбільш престижних та високоплачуваних професій у багатьох країнах світy.

Податковий радник (консультант) - це спеціаліст у галузі фінансового обліку, податкового законодавства та пов'язаних із ним галузях...

Слідами бенефіціара


Концепція бенефіціарного власника з'явилася у вітчизняному законодавстві, як відомо, завдяки бажанню податкових органів знайти... ефективний інструмент боротьби...

Інтерв'ю с Головою Палати податкових консультантів Киргизстана


Стаття доступна в російській редакції...

12 кроків припинення діяльності Благодійного фонду


Закономірно, що на етапі припинення діяльності громадської організації чи благодійного фонду можуть виникати ряд питань...

Прес-реліз: семінар з питань ІПВГ у м.Сєвєродонецьк

symbol of Severodonetsk28 листопада у м.Сєвєродонецьк відбувся семінар «Ініціатива прозорості видобувних галузей в Україні». До участі у семінарі були запрошені представники громадських організацій, місцевої та обласної влади, видобувних компаній та ЗМІ Луганської області.

 

Захід відкрив перший заступник голови військово-цивільної адміністрації Луганської області, Власенко Роман Геннадійович. Залучення представників влади було значним досягненням нашого експерта з питань місцевого самоврядування Луганської області Вадима Алтухова, який виступав модератором семінару. Промова представника ОДА визначила першу проблему регіону – повна необізнаність місцевої влади про ІПВГ.

 

Далі за програмою виступив Роман Ніцович – керівник програм аналітичного центру «Діксі-груп», з доповіддю «Огляд податків та інших платежів у видобутку». Роман представив інструменти громадського контролю за використанням податків у видобутку та роль ІПВГ у цьому процесі.

 

Ганна Кіященко, голова ПФ Суспільної служби України, розповіла про важливість децентралізації рентної плати за користування надрами, що запропоновано у законопроекті №3038 від 4 вересня 2015 року про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо упорядкування системи надходження та використання коштів із рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату). Також Ганна поділилася досвідом з поширення ІПВГ у Полтавській області та розповіла про світовий досвід управління доходами видобувної галузі.

 

Віталій Смердов, директор Палати податкових консультантів, представив промову «Соціальна відповідальність видобувних компаній, співпраця с територіальними громадами», та надав поради щодо оформлення договорів з соціальної відповідальності між видобувними компаніями та органами місцевого самоврядування.

 

Віталій Філенко, голова ГО «НОВА Енергія», під час доповіді «Спецдозволи для видобувних компаній, як шлях до фінансової свободи територіальних громад» прокоментував карти Луганської області з позначенням видобувних ділянок та компаній, які отримали спецдозволи на ці ділянки, та розповів про участь територіальних громад у процесі узгодження спецдозволів. Карти Луганської області були надруковані у великому форматі та презентовані представникам Луганської ОДА.

 

Таким чином було реалізована мета заходу - поширення інформації про впровадження Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ) в Луганській області.

Під час організації та проведення семінару було виявлені наступні точки прикладання зусиль щодо подальшого впровадження ІПВГ в Луганській області:

1)    Як було зазначено, представник ОДА підтвердив повну необізнаність представників міської ради і цивільної адміністрації про ІПВГ. Також представники влади не бачать необхідності щось робити у цьому напрямку. Тому є певна необхідність зробити розпорядження з Міністерства енергетики та Уряду України і рекомендувати представникам влади провести нараду і створити робочу групу з впровадження ІПВГ в області, а також скласти план спільних заходів влади та громадськості.

2)    Завдяки діям Проекту в Луганській області сформована ініціативна група щодо впровадження ІПВГ. Необхідна допомога у складанні плану дій ініціативної групи, опис механізму контролю процесів у видобувній галузі з боку громадськості у вигляді посібника з впровадження і контролю у видобувних галузях.

3)    Залучення представників видобувних компаній до впровадження ІПВГ ускладняється відсутністю контактної інформації:  80% даних з відкритого Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань є недійсними.

 

Семінар був організований Палатою податкових консультантів України в рамках проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) впровадження» у частині надання допомоги в реалізації компоненту «Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ) в Україні», що реалізується «Інститутом бюджету та соціально-економічних досліджень» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Ініціатива щодо забезпечення прозорості видобувних галузей – ІПВГ (Extractive Industries Transparency Initiative, EITI) – це незалежний і добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт забезпечення прозорості, впроваджується у 51 країні світу. У рамках ІПВГ здійснюється перевірка (аудит) сум платежів, які сплачують видобувні компанії у вигляді обов’язкових податків, зборів та напрямків, по яким такі платежі використовуються урядом. Більше про Ініціативу можна дізнатися на сайті: http://eiti.org.ua.

 


Fatal error: Class CToolsCssCache contains 1 abstract method and must therefore be declared abstract or implement the remaining methods (DrupalCacheInterface::__construct) in /home/ppk/ppk.org.ua/www/sites/all/modules/ctools/includes/css-cache.inc on line 52