Палата податкових консультантів України
Про професію
Хто такий податковий
консультант, вимоги, перелік і
вартість послуг та ін.
Семінари/Вебінари
Семінар «Актуальні питання опо
даткування податкова лібералі
зація» 4 Грудня 2015 р.
Новини
Найважливіші новини Палати
податкових консультантів
Питання
Актуальні питання

Хто такі податкові радники (консультанти)?

Це одна із найбільш престижних та високоплачуваних професій у багатьох країнах світy.

Податковий радник (консультант) - це спеціаліст у галузі фінансового обліку, податкового законодавства та пов'язаних із ним галузях. Основна ціль його діяльності – це мінімізація ризиків юридичних та фізичних осіб у сфері оподаткування...

Cемінар «Актуальні питання оподаткування: податкова лібералізація»

Податкова лібералізація: що пропонує проект закону №3357? Найсвіжіші роз'яснення та відповіді на всі технічні питання від наших експертів!

З гордістю повідомляюємо, що Палата податкових консультантів кропіткою роботою та командними зусиллями завершила грант ICAP Єднання.
Безмежно вдячні за можливість працювати над таким цікавим проектом.
Далі тільки більше.

Хто такі податкові радники (консультанти)?

Це одна із найбільш престижних та високоплачуваних професій у багатьох країнах світy.

Податковий радник (консультант) - це спеціаліст у галузі фінансового обліку, податкового законодавства та пов'язаних із ним галузях...

Слідами бенефіціара


Концепція бенефіціарного власника з'явилася у вітчизняному законодавстві, як відомо, завдяки бажанню податкових органів знайти... ефективний інструмент боротьби...

Інтерв'ю с Головою Палати податкових консультантів Киргизстана


Стаття доступна в російській редакції...

12 кроків припинення діяльності Благодійного фонду


Закономірно, що на етапі припинення діяльності громадської організації чи благодійного фонду можуть виникати ряд питань...

Про ІПВГ На Чернігівщині

30 листопада  у Варвинській селищній раді відбувся семінар «Ініціатива прозорості видобувних галузей в Україні». У семінарі взяли участь  представники громадських організацій, місцевої та обласної влади, та ЗМІ Чернігівської області.

Захід відкрила Валентина Саверська-Лихошва, Варвинський селищний голова, зазначаючи: “На початку шістдесятих років минулого століття Варва постала такою, як вона є зараз. Тоді будувалися садочки, школи та дороги. Зумовлено це було тим, що в районі розпочали видобуток корисних копалин. Зараз видобуток продовжується, та крім розбитих доріг, не отримуємо нічого”.

Наразі на Варвинщині дійсні дозволи як на видобування та  вивчення надр з розробкою мають такі компанії: ПАТ «Укрнафта», ТОВ «Східний геологічний союз», ТОВ «Арабський енергетичний альянс ЮЕЙ» та СП у формі ТОВ Українсько-Канадське «Каштан Петролеум ЛТД». Всі ці компанії зареєстровані у Києві, тому місцевий бюджет не отримує надходження від їхньої діяльності та суми таких надходжень не відомі. Час від часу селищний голова просить у бізнесу на потреби громади, зрозуміло, що отримує необхідне далеко не завжди.

То де ж вихід із ситуації?

Саме на вирішення цих питань спрямована діяльність Ініціативи прозорості видобувних галузей.  Про способи вирішення вище описаних ситуацій розповіла Ганна Кіященко, голова Полтавської філії Суспільної служби України. Ганна представила законопроект №3038, в якому пропонується зміна правил розподілу коштів із рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату у співвідношенні: 2% – до сільських, селищних та міських бюджетів, 1,5% – до обласних бюджетів та 1,5% – до відповідних районних бюджетів. Також Ганна поділилася досвідом з поширення інформації про впровадження ІПВГ у Полтавській області та розповіла про світовий досвід управління доходами видобувної галузі.

Поки законодавча ініціатива не набрала силу Закону, є інший варіант отримання певної допомоги від видобувного бізнесу для потреб громади, про який розповіла Олена Агапова, експерт ГО «НОВА Енергія»: У трьох з п’яти спецдозволів найближчим часом закінчується терміни. Дозвіл на продовження дії ліцензії має бути узгоджений  з місцевими громадами. Селищна рада не має права самостійно продовжити термін ліцензій, однак, спроможна збільшити час користування за певних умов. Умови мають бути чітко сформульовані та прописані у договорі. У разі їх не виконання ліцензію «заморозять».

 

Про подальшу взаємодію із видобувними компаніями розповів Дмитро Михайленко, експерт Палати податкових консультантів. У своєму виступі на тему «Соціальна відповідальність видобувних компаній, співпраця с територіальними громадами», Дмитро надав поради щодо оформлення договорів з соціальної відповідальності між видобувними компаніями та органами місцевого самоврядування. Також Дмитро наголосив, що для того, щоб уникнути ознак корупції такої співпраці, селищна рада має скласти та узгодити довготерміновий план територіального розвитку, згідно якому буде надаватись допомога від бізнесу.

 

Учасники семінару виявили зацікавленість  у інформації про конкретні механізми впливу місцевих громад на співпрацю з видобувними компаніями Підготовлені карти також допомогли усвідомити, які компанії мають спецдозволи на території Варвинщині – про деякі з них мешканці ніколи і не чули.

 

Нагадаємо, що семінар «Ініціатива прозорості видобувних галузей в Україні» був організований Палатою податкових консультантів України в рамках проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) впровадження» у частині надання допомоги в реалізації компоненту «Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ) в Україні», що реалізується «Інститутом бюджету та соціально-економічних досліджень» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

 


Fatal error: Class CToolsCssCache contains 1 abstract method and must therefore be declared abstract or implement the remaining methods (DrupalCacheInterface::__construct) in /home/ppk/ppk.org.ua/www/sites/all/modules/ctools/includes/css-cache.inc on line 52