Палата податкових консультантів України
Про професію
Хто такий податковий
консультант, вимоги, перелік і
вартість послуг та ін.
Семінари/Вебінари
Семінар «Актуальні питання опо
даткування податкова лібералі
зація» 4 Грудня 2015 р.
Новини
Найважливіші новини Палати
податкових консультантів
Питання
Актуальні питання

Хто такі податкові радники (консультанти)?

Це одна із найбільш престижних та високоплачуваних професій у багатьох країнах світy.

Податковий радник (консультант) - це спеціаліст у галузі фінансового обліку, податкового законодавства та пов'язаних із ним галузях. Основна ціль його діяльності – це мінімізація ризиків юридичних та фізичних осіб у сфері оподаткування...

Cемінар «Актуальні питання оподаткування: податкова лібералізація»

Податкова лібералізація: що пропонує проект закону №3357? Найсвіжіші роз'яснення та відповіді на всі технічні питання від наших експертів!

Шановні панове,

ДПС України у ІНК №2457/6/99-00-05-06-02-06/ІПК від 17.06.2020 року видала роз'яснення з ПДВ-наслідків операцій з деривативами (форвардних контрактів).

В даній ІНК базовим активом, під який випускаються деривативи, були майнові права на об'єкт нерухомості в об'єкті будівництва. Тобто по суті продавалися майнові права на нерухомість..

При цьому податкова служба повідомила, що:

- операції з продажу таких деривативів не оподатковуються ПДВ на підставі п. п. 196.1.1 ПКУ;

Хто такі податкові радники (консультанти)?

Це одна із найбільш престижних та високоплачуваних професій у багатьох країнах світy.

Податковий радник (консультант) - це спеціаліст у галузі фінансового обліку, податкового законодавства та пов'язаних із ним галузях...

Слідами бенефіціара


Концепція бенефіціарного власника з'явилася у вітчизняному законодавстві, як відомо, завдяки бажанню податкових органів знайти... ефективний інструмент боротьби...

Інтерв'ю с Головою Палати податкових консультантів Киргизстана


Стаття доступна в російській редакції...

12 кроків припинення діяльності Благодійного фонду


Закономірно, що на етапі припинення діяльності громадської організації чи благодійного фонду можуть виникати ряд питань...

Проект бюджету 2020 і що планується змінити в податковому законодавстві задля його наповнення

Звертаємо увагу на важливі поправки до стандартів бухгалтерського обліку, які впливають на оподаткування.

Як Ви пам'ятаєте, органи податкової служби роблять спроби обкласти податками довгострокові безвідсоткові позики, наприклад між підприємствами - платниками податку на прибуток, на суму ринкових відсотків у позичальника (за допомогою механізму дисконтування). Мовляв він отримує дохід у вигляді ринкової ставки відсотків, які фактично не платить.

Ми критикували даний підхід на тій підставі, що положення бухгалтерського обліку, на які посилається податкова служба, стосуються тільки низькопроцентної, але не стосуються безпроцентної позики. І судова практика підтверджує поки нашу правоту.

Загалом, Мінфін в цій ситуації вирішив підкоригувати положення бухгалтерського обліку, зокрема, П (С) БО 11 «Зобов'язання» та П (С) БО 10 «Дебіторська заборгованість».
В результаті довгострокові безпроцентні позики (які так полюбилися нашому бізнесу з незапам'ятних часів) призводять до виникнення доходу у позичальника.

Чи можна якось вирішити цю проблему?
Поки нам в голову приходить простий рецепт для внутрішньогрупового фінансування - давати позики на термін до 12 місяців і вчасно їх повертати.
Також є варіант надавати позику з невизначеною датою повернення або з поверненням «на вимогу» - в такому випадку, їх теж не можна класифікувати як довгострокові.

А що Ви думаєте з цього приводу?

Віталій Смердов, за участю Дмитра Михайленка та Руслани Біланчук


Fatal error: Class CToolsCssCache contains 1 abstract method and must therefore be declared abstract or implement the remaining methods (DrupalCacheInterface::__construct) in /home/ppk/ppk.org.ua/www/sites/all/modules/ctools/includes/css-cache.inc on line 52