Палата податкових консультантів України
Про професію
Хто такий податковий
консультант, вимоги, перелік і
вартість послуг та ін.
Семінари/Вебінари
Семінар «Актуальні питання опо
даткування податкова лібералі
зація» 4 Грудня 2015 р.
Новини
Найважливіші новини Палати
податкових консультантів
Питання
Актуальні питання

Хто такі податкові радники (консультанти)?

Це одна із найбільш престижних та високоплачуваних професій у багатьох країнах світy.

Податковий радник (консультант) - це спеціаліст у галузі фінансового обліку, податкового законодавства та пов'язаних із ним галузях. Основна ціль його діяльності – це мінімізація ризиків юридичних та фізичних осіб у сфері оподаткування...

Cемінар «Актуальні питання оподаткування: податкова лібералізація»

Податкова лібералізація: що пропонує проект закону №3357? Найсвіжіші роз'яснення та відповіді на всі технічні питання від наших експертів!

З гордістю повідомляюємо, що Палата податкових консультантів кропіткою роботою та командними зусиллями завершила грант ICAP Єднання.
Безмежно вдячні за можливість працювати над таким цікавим проектом.
Далі тільки більше.

Хто такі податкові радники (консультанти)?

Це одна із найбільш престижних та високоплачуваних професій у багатьох країнах світy.

Податковий радник (консультант) - це спеціаліст у галузі фінансового обліку, податкового законодавства та пов'язаних із ним галузях...

Слідами бенефіціара


Концепція бенефіціарного власника з'явилася у вітчизняному законодавстві, як відомо, завдяки бажанню податкових органів знайти... ефективний інструмент боротьби...

Інтерв'ю с Головою Палати податкових консультантів Киргизстана


Стаття доступна в російській редакції...

12 кроків припинення діяльності Благодійного фонду


Закономірно, що на етапі припинення діяльності громадської організації чи благодійного фонду можуть виникати ряд питань...

Продаж форварда під нерухомість-наслідки з ПДВ

Шановні панове,

ДПС України у ІНК №2457/6/99-00-05-06-02-06/ІПК від 17.06.2020 року видала роз'яснення з ПДВ-наслідків операцій з деривативами (форвардних контрактів).

В даній ІНК базовим активом, під який випускаються деривативи, були майнові права на об'єкт нерухомості в об'єкті будівництва. Тобто по суті продавалися майнові права на нерухомість..

При цьому податкова служба повідомила, що:

- операції з продажу таких деривативів не оподатковуються ПДВ на підставі п. п. 196.1.1 ПКУ;

- операції з постачання базового активу (в даному випадку, майнові права на нерухомість) оподатковуються ПДВ у загальному порядку. При цьому, мабуть, нерухомість була нежитловою, оскільки на житлову, як Ви знаєте, поширюється пільга з ПДВ (крім першої поставки).

Також контролери звертають увагу на важливість наявності в деривативе усіх обов'язкових реквізитів відповідно до Положення № 632 (з метою можливості кваліфікації контракту в якості деривативу).

Ми розцінюємо цей висновок податкової служби позитивно, оскільки ДПС не намагалася прирівняти операції з отримання грошей за деривативи до передоплати за базовий актив. При цьому на практиці цей інструмент може бути використаний для легального зниження ПДВ або хоча б для відстрочення його сплати, зокрема, при інвестуванні в будівництво або в торгівлю (нерухомість, інші матеріальні активи).

Також цей інструмент може бути використаний в зв'язці з інвестиційними фондами, що дозволить досягти економії не тільки на ПДВ, та на податок на прибуток (за рахунок особливостей податкового режиму, яким можуть користуватися інвестиційні фонди).

Якщо Ви бажаєте детальніше ознайомитися з даними інструментом або з моделями бізнесу, в яких він може використовуватися, із задоволенням прокоментуємо Ваші запитання.


Fatal error: Class CToolsCssCache contains 1 abstract method and must therefore be declared abstract or implement the remaining methods (DrupalCacheInterface::__construct) in /home/ppk/ppk.org.ua/www/sites/all/modules/ctools/includes/css-cache.inc on line 52