Палата податкових консультантів України
Про професію
Хто такий податковий
консультант, вимоги, перелік і
вартість послуг та ін.
Семінари/Вебінари
Семінар «Актуальні питання опо
даткування податкова лібералі
зація» 4 Грудня 2015 р.
Новини
Найважливіші новини Палати
податкових консультантів
Питання
Актуальні питання

Хто такі податкові радники (консультанти)?

Це одна із найбільш престижних та високоплачуваних професій у багатьох країнах світy.

Податковий радник (консультант) - це спеціаліст у галузі фінансового обліку, податкового законодавства та пов'язаних із ним галузях. Основна ціль його діяльності – це мінімізація ризиків юридичних та фізичних осіб у сфері оподаткування...

Cемінар «Актуальні питання оподаткування: податкова лібералізація»

Податкова лібералізація: що пропонує проект закону №3357? Найсвіжіші роз'яснення та відповіді на всі технічні питання від наших експертів!

Шановні панове,

ДПС України у ІНК №2457/6/99-00-05-06-02-06/ІПК від 17.06.2020 року видала роз'яснення з ПДВ-наслідків операцій з деривативами (форвардних контрактів).

В даній ІНК базовим активом, під який випускаються деривативи, були майнові права на об'єкт нерухомості в об'єкті будівництва. Тобто по суті продавалися майнові права на нерухомість..

При цьому податкова служба повідомила, що:

- операції з продажу таких деривативів не оподатковуються ПДВ на підставі п. п. 196.1.1 ПКУ;

Хто такі податкові радники (консультанти)?

Це одна із найбільш престижних та високоплачуваних професій у багатьох країнах світy.

Податковий радник (консультант) - це спеціаліст у галузі фінансового обліку, податкового законодавства та пов'язаних із ним галузях...

Слідами бенефіціара


Концепція бенефіціарного власника з'явилася у вітчизняному законодавстві, як відомо, завдяки бажанню податкових органів знайти... ефективний інструмент боротьби...

Інтерв'ю с Головою Палати податкових консультантів Киргизстана


Стаття доступна в російській редакції...

12 кроків припинення діяльності Благодійного фонду


Закономірно, що на етапі припинення діяльності громадської організації чи благодійного фонду можуть виникати ряд питань...

Проведено круглий стіл «ЕІТІ: громадськість, бізнес, уряд. Співпраця заради прозорості та інвестицій»

26 березня 2015 р. Палата податкових консультантів спільно із ГО «ДІксі Груп» та GIZ провели круглий стіл «ЕІТІ: громадськість, бізнес, уряд. Співпраця заради прозорості та інвестицій», на який було запрошено видобувні компанії України, представників виконавчої влади та представників громадських організацій. Захід проводився у рамках проекту «Підтримка реформування управління державними фінансами», який реалізовується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Метою круглого столу було обговорити наступні кроки по реалізації Ініціативи прозорості видобувної галузі в Україні.

Варто нагадати, що Ініціатива прозорості видобувних галузей – це незалежний і добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт забезпечення прозорості, який на сьогодні запроваджено у майже 50-ти країнах світу.

Із вітальним словом до учасників звернувся Руслан Лазаренко, спеціаліст із питань державних фінансів Проекту «Підтримка реформи управління державними фінансами» Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Пан Лазаренко зазначив, що впровадження Ініціативи прозорості видобувних галузей є важливим кроком вперед для відкритості економіки України. EITI, на думку доповідача, створить сприятливі умови для партнерських відносин між державними установами, видобувними компаніями та недержавними організаціями. Для цього Україна повинна зробити важливий крок- підготовити та оприлюднити Національний Звіт з ІПВГ до 17 жовтня 2015 року.

Про результати роботи, що відбувалася останні декілька місяців у рамках впровадження EITI в Україні звітувала Лариса Антощук – директор ГО «Палата податкових консультантів» та Олеся Нехорошко, радник Міністра Міністерства енергетики та вугільної промисловості. Вони розповіли учасникам про результати проведеного семінару «Вимоги щодо заповнення звіту по правилах Ініціативи прозорості видобувних компаній в України», який відбувся 20 лютого 2015 р. в м. Київ. Експерти зазначили, що саме було зроблено для подальшого впровадження Ініціативи. Лариса Антощук акцентувала також увагу на важливості кожного учасника в цьому процесі дотримуватись правил чесної гри.

Після цього розпочалось обговорення наступних кроків для імплементації Ініціативи. Від представників громадських організацій виступила Олена Павленко, президент ГО «ДІКСІ ГРУП». Нагадаємо, що «ДІКСІ ГРУП» представлена в БГЗО (Багатосторонній групі зацікавлених осіб). Пані Олена зазначила, що для громадськості ця Ініціатива необхідна тим, щоб використання національних ресурсів було прозорим, відповідальним і на користь суспільству.

Лариса Микитко - головний спеціаліст Департаменту з питань функціонування і реформування нафтогазового сектору Міністерства енергетики та вугільної промисловості розповіла про важливість становлення EITI для державних органів влади, також була зазначена роль БГЗО у цьому процесі.

Про податкові аспекти впровадження процедури ЕІТІ зазначив пан Олександр Шумський - представник Державної фіскальної служби України. Доповідь пана Олександра викликала серію питань та коментарів у учасників круглого столу.

Про EITI в контексті газової сфери розповів президент Асоціації «Газові трейдери України» - пан Андрій Мизовець. Дана Асоціація не вперше вже виражає свою підтримку впровадженню Ініціативи в України. Не випадково, одним із пріоритетних принципів для них є сприяння розвитку прозорого та рівнодоступного ринку робіт у сфері видобутку, переробки, постачання і транспортування природного газу в Україні.

На круглому столі учасникам також було представлено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення прозорості видобувних галузей України», Інструкцію про порядок заповнення шаблону щодо посилення прозорості видобувних галузей в Україні та самий шаблон річного звіту про сплату податків для підприємств, що відносяться до видобувної галузі.

Після всіх доповідей учасники обговорили проект резолюції. Було вирішено надіслати її до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Міністерства фінансів України та Міністерства екології та природних ресурсів України.

Для отримання матеріалів по заходу, будь ласка, контактуйте з представниками Палати податкових консультантів за електронною адресою: office@ppk.org.ua або телефоном +38(044)361-36-88.

Відеозапис круглого столу доступний за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=P7CZ96ipp7w

Нижче текст Резолюції учасників заходу:

РЕЗОЛЮЦІЯ

учасників круглого столу «EITI: громадськість, бізнес, уряд. Співпраця заради прозорості та інвестицій»

26 березня 2015 року учасники круглого столу «EITI: громадськість, бізнес, уряд. Співпраця заради прозорості та інвестицій», в роботі якого взяли участь представники видобувних компаній України, інститутів громадянського суспільства, органів державної влади та експертного середовища, обговорили результати роботи та практичні виклики щодо впровадження в Україні Ініціативи прозорості видобувних галузей (надалі – Ініціатива).

В результаті обговорення учасники круглого столу вирішили:

 1. Підтримати впровадження Ініціативи, як важливої складової (один із важливих кроків) реформування енергетичного сектору, та долучитися до роботи із підготовки першого Звіту за 2013 рік, що подаватиметься у 2015 році.
 2. Сприяти створенню нормативно-правового середовища для підготовки звіту Ініціативи прозорості видобувних галузей, його публікації та поширення.
 3. Взяти до уваги інформацію щодо поточного стану впровадження Ініціативи та результатів обговорення з видобувними компаніями варіантів шаблону для цілей Ініціативи
 4. З метою успішного впровадженню Ініціативи в Україні
  • сприяти :залученню позабюджетних ресурсів, грантів для цілей впровадження Ініціативи;
  • надати пропозиції щодо необхідних змін до чинного законодавства та підготовки регуляторних документів;
  • підтримати створення та доопрацювання проектів нормативно-правових актів (нормативних та регуляторних документів) для законодавчого закріплення прав і обов’язків усіх сторін, залучених до підготовки національного Звіту відповідно до вимог Ініціативи. Зокрема, нормативно-правові акти, якими буде затверджено шаблон звітності, що заповнюватиметься видобувними компаніями за результатами роботи у 2013 році і буде здаватися у 2015 році та наступних роках;
  • готові долучитися до підготовки Закону України про прозорість видобувних галузей України та відповідного Національного Плану дій на його виконання, які визначатимуть чіткі і зрозумілі правила звітності підприємств видобувних галузей, державних установ, формування бюджету та розподілення бюджетних коштів, податкової і фінансової політики, процедури ліцензування та інші питання.
  • ініціювати роботу з представниками засобів масової інформації щодо поширення інформації про цілі Ініціативи та переваги для інвестиційного клімату в Україні, що супроводжують процедуру впровадження Ініціативи.
 5. Підтримати проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення прозорості видобувних галузей в Україні». Учасники круглого столу сподіваються на підтримку цього законопроекту народними депутатами України та вважають за доцільне звернутися до комітетів Верховної Ради якнайшвидше розглянути зазначений законопроект.
 6. Звернутися до Кабінету Міністрів України із проханням доручити Міністерству енергетики та вугільної промисловості України затвердити порядок звітності у 2015 році підприємств нафтогазової галузі та збору даних для першого Звіту ІПВГ,який готується за результатами діяльності у 2013 році та розробити відповідну Інструкцію щодо заповнення шаблону звітності для цілей Ініціативи.
 7. Сприяти Багатосторонній групі з питання імплементації Ініціативи в Україні (БГЗО) у розробці Технічного завдання для Незалежного Адміністратора з підготовки Звіту за 2013 рік про платежі, які здійснюють компанії, та доходи, пов’язані з розробкою національних природних ресурсів, які отримує Уряд України, та підготовки контекстної інформації (огляду) видобувних галузей відповідно до вимог Стандарту Ініціативи

 8. Долучитися до проведення заходів для обрання Незалежного адміністратора.
 9. Підтримати проведення спільного заходу за участі членів БГЗО та Незалежного адміністратора для обговорення перших результатів збору інформації для цілей Звіту за результатами роботи в 2013 році, який має бути підготовлений у 2015 році.
 10. Направити листи з цією резолюцією до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Міністерства фінансів України, Міністерства екології та природних ресурсів України.

За дорученням учасників круглого столу,
Представники Оргкомітету круглого столу

 

ІНФОРМАЦІЙНІ ПАРТНЕРИ


Fatal error: Class CToolsCssCache contains 1 abstract method and must therefore be declared abstract or implement the remaining methods (DrupalCacheInterface::__construct) in /home/ppk/ppk.org.ua/www/sites/all/modules/ctools/includes/css-cache.inc on line 52